Turkishtime AR-GE 250


tesa Bant, Türkiye’de 25. yılını kutluyor

Turkishtime Dergi

Kendinden yapışkanlı ürün ve çözümlerin öncü markalarından tesa Bant, Türkiye’de 25. yılını kutluyor. Şirketin Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mete Konuralp, “tesa Bant olarak liderliğimizi güçlendireceğiz” ifadelerine yer verdi.

125 yıllık geçmişi olan ve 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren tesa Bant, bugün dünya genelinde 4.900’den fazla çalışanı, 7 bölgesel yönetim merkezi, 14 üretim tesisi, 500’den fazla Ar-Ge çalışanı ve 7.000’in üzerindeki ürün çeşitliliğiyle global boyutta hizmet veriyor.

Türkiye’deki faaliyetlerine de büyük önem veren kuruluşun Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mete Konuralp, tesa’nın ülkemizdeki 25 yılını değerlendirdi. Konuralp “Son yıllarda ülkemizin de yer aldığı Doğu Avrupa bölgesi tesa açısından giderek önem kazandı. Ülkemiz de Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri ve Orta Doğu pazarlarına yakın konumu sayesinde bu coğrafyada anahtar rol üstleniyor. Türkiye’de 25 yıl süresince ortaya koyduğumuz yüksek performans, endüstriyel ve perakende alanında sağladığımız başarılar, kuruluşumuzun Türkiye pazarına olan güvenini pekiştirdi. Bu zaman zarfında lokal pazar dinamiklerine uygun şekilde ürün sunabilmek için çeşitli makine yatırımları yaparak ürün işleme faaliyetlerimizi hayata geçirdik. Kuruluşumuzdan bugüne bayilerimiz, direkt müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle karşılıklı güven üzerine kurmuş olduğumuz iş birliklerinin yanı sıra ekibimizin sabırlı, titiz ve azimli çalışmaları sayesinde de önemli başarılara imza atmış bulunuyoruz. Bu çerçevede ülkemizin potansiyeline olan inancımız ve uluslararası yatırımcıya verilen önem, ileride gerçekleştirebileceğimiz yeni yatırımlarımız adına, bizim için çok değerli bir motivasyon kaynağına dönüşüyor” şeklinde konuştu.

“Satışlarımızın yüzde 5'i Ar-Ge’ye gidiyor”

tesa Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mete Konuralp, gerçekleştirdikleri yeniliklerin, tesa'nın başarısı ve dinamik büyümesinin temel nedeni olduğunu söyledi. Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Asya’da Ar-Ge laboratuvarlarının bulunduğunu, bu Ar-Ge merkezlerinde ise 500 araştırmacının yenilikçi fikirler geliştirmek için görev yaptığını ifade eden Konuralp, “tesa her yıl ürettiği yaklaşık 100 yeni buluşun birçoğu için patent başvurusunda bulunuyor. Satışlarımızın da %5'i araştırma ve geliştirmeye gidiyor. Öte yandan bir üretim şirketi olarak tesa, çevreye karşı olan sorumluluklarını yerine getirirken ISO 14001 çevresel yönetim sistemlerini de uyguluyor. Başta eğitim olmak üzere farklı alanlarda sosyal sorumluluk faaliyetlerini hassasiyetle tüm dünyada yönetiyor” dedi.