ARGE 250


Turkcell'de cihaz kiralama dönemi başladı

Turkishtime Dergi

Turkcell yeni projesiyle, kurumsal müşterilerine cep telefonu kiralama hizmeti vermeye başladı. İlk aşamada cep telefonu ile başlayan proje ilerleyen dönemde tablet ve bilgisayarları da kapsayacak.

Turkcell şirketlerin dijitalleşmesi için geliştirdiği yeni çözümlerin detaylarınu duyurdu.

Yeni geliştirilen proje kapsamında, şirketler artık Turkcell'den cep telefonu kiralayabilecek. İlk etapta cep telefonları için başlatılan proje, yakında tablet ve network cihazlarını da kapsayacak. Yanı sıra cep telefonu, tablet, bilgisayar ve diğer birçok ürünü satın almak isteyen şirketler için de Financell desteğiyle Dijital Dönüşüm Kredisi sunulacak.

Cihaz kiralama ile yüzde 30’a varan maliyet avantajı

Turkcell, başlattığı cihaz kiralama projesiyle birlikte kurumların ihtiyacı olan farkı markaların 20’den fazla modeli şirketlerin kullanımına sunuluyor. Bu sayede şirketler Turkcell müşterisi olmasalar da 24 ay süreyle kiralama yapabilecek. Cihaz kiralama yapan şirketler, Turkcell güvencesiyle sigorta hizmetinin de sahibi olurken yardım masası ile de ihtiyaç anında destek alabiliyor. Aynı zamanda şirketler ihtiyaçlarına en uygun cihazlara kolayca ayda 78 liradan başlayan fiyatlarla yüzde 30’a varan maliyet avantajına da sahip oluyor. Ayrıca çevreye duyarlı bu proje sayesinde kiralanan cihazların sonrasında geri dönüşüme de kazandırılması amaçlanıyor. İlk etapta cep telefonları için başlatılan proje, yakında tablet ve network cihazlarını da kapsayacak.

Ürün ve hizmet almak isteyenlere dijital dönüşüm kredisi

Dijital operatör Turkcell, finansal hizmetler alanında sunduğu yeni ürünleriyle dijital dönüşüm liderliğini sürdürüyor. Bu kapsamda teknolojik finansmanın öncüsü Financell, artık teknolojik ürün ve hizmet almak isteyen şirketlere de Ekim ayından itibaren finasman desteği sağlayacak. Financell Dijital Dönüşüm Finansmanı, şirketlerin akıllı telefon, tablet, sunucu, bilgisayar gibi birçok teknolojik ürün alışverişlerini finanse edecek. Financell’den finansman desteği alan şirketler, teknolojik ürünlerine doğrudan sahip olurken ödemelerini 36 aya kadar taksitlendirerek zamana yayma avantajı da elde edecek.

Dijital İş Servisleri ile dijitalleşme yolculuğuna çıkan şirketler 5G ile ivme kazanacak

Turkcell Dijital İş Servisleri, ulaşımdan finansa, sağlıktan eğitim ve lojistiğe, üretimden perakende ve enerjiye kadar çok çeşitli sektörlere hizmet sunarak dijitalleşme süreçlerine katkı sağlıyor. 5G ile ilgili hazırlıklarını aralıksız sürdüren Turkcell, 5G’nin hayata geçmesiyle birlikte hem kurumlara hem de belediyelere yeni teknolojileri sunmak için çalışıyor. 5G ile sağlanacak düşük gecikme süreleri ile neredeyse gerçek zamanlı işlemlerin gerçekleştirileceği uzaktan cerrahi, sağlık, savunma ve ulaşım gibi sektörlerde değişimleri öngören Turkcell, şirketleri bu konuda yönlendirip danışmanlık görevi üstlenecek. Ayrıca Turkcell 5G ile sunacağı çok daha yüksek hızlara bağlı olarak, sanal gerçeklik uygulamalarıyla eğitim ve turizm gibi sektörlerde de dönüşüme destek olacak.