ARGE 250


DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜMÜZ HIZLA DEVAM EDİYOR

Turkishtime Dergi

Vakıf Emeklilik; tüketici iletişimi, örgüt içi iletişim, doğru rekabet gibi konularda söz sahibi olabilmek adına teknolojik trendleri takip ederek dijital dönüşümünü sürdürüyor.

Yenilikçi ve teknolojik marka algısını giderek güçlendiren Vakıf Emeklilik; dijital dünyanın sağladığı çözümleri en doğru şekilde kullanabilmek için operasyonel süreçlerini, iş yapış şeklini, organizasyon kültürünü ve müşterilere sunduğu çözümleri tümüyle ele alan bir dijital dönüşüm yol haritası belirledi. Vakıf Emeklilik; dijital dönüşüm projesi ile teknolojik yatırım planlamalarını, organizasyon kültürünü, iş yapış şekillerini, müşterilerine sunduğu deneyimi ve sigorta çözümlerini; yani mevcut ve gelecekteki tüm iş süreçlerini dijitalleştirmeyi hedefliyor. Ayrıca hem sektörde hem de Türkiye’de sayılı dönüşümlerden birini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Vakıf Emeklilik dijital çağa uyum sağlamak, öncelikle kurum içerisinde bir dönüşüm olması ve bu dönüşümün özümsenerek kurum dışına da yansıtılması adına Digital Work Spaces – VE BİZ uygulaması hayata geçirdi. Bugünü takip ederken yakın geleceğin trendi sanal çalışan (Robotik Süreç Otomasyonu - RPA) uygulamalarına bugünden adım attı. Ayrıca doküman yönetimi sistemi ile kâğıtsız ortama geçiş yaparak “Yeşil Ofis” kavramını hayata geçirdi.

Vakıf Emeklilik, alt yapıya yönelik yatırımları ile müşterilerinin daha güvenli ve daha kolay hizmet almasını hedefliyor. Bu kapsamda müşteri deneyimini iyileştirmek için de sektörde ilk mobil şubeyi kurdu.

Google üzerinden dijital müşterilerine BES planlarını ve risk ürünlerini sundu. Online Ferdi Kaza ürünü Hep Destek Ferdi Kaza Sigortası ile kısa süre içerisinde müşterilerinin risklerini güvence altına aldı. Müşteri deneyimini en iyi şekilde yönetebilmek için Microsoft Dynamics CRM 2016 versiyonuna ilk geçen emeklilik şirketi oldu.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM

İTÜ ROVER TAKIMI:
Vakıf Emeklilik olarak gençlere her alanda destek olmayı önemsiyoruz.

Çünkü gençlerin, toplumsal dönüşüm ve gelişimin en önemli aktörlerden biri olduğuna inanıyoruz. Bilim için, teknoloji için ve bu ülkeye katma değer sağlamak için çalışan gençlerimizin sonuna kadar arkasındayız. Amacımız üniversitelerimizdeki girişimcilik ve yenilikçilik odaklı katkıda bulunmak.

Bu nedenle, üniversiteli gençlere başarılarıyla örnek olan İTÜ Rover Takımı’na büyük bir memnuniyetle destek olduk. İTÜ’lü gençlerimiz Türkiye adına çok önemli bir başarıya imza atıyor. Tüm takım üyeleri yetişmiş insan kaynağı bakımından bizim ve ülkemiz için gurur kaynağıdır.

İTÜ Rover Takımı isim sponsorluğumuz ile takımımız Amerika’dan bilim ödülü ile ülkemize döndü.

YTÜ—Yıldızlı Projeler
Vakıf Emeklilik olarak Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü (IEEE YTÜ) tarafından organize edilen Yıldızlı Projeler Yarışması’nın ana sponsoru olduk. Yarışma, üniversite öğrencilerinin yapacakları çalışmaların kalitesini destek ve teşvik ile artırarak, kabul edilen projelere ilgi duyacak kişi ve kurumları buluşturmayı amaçlıyor. Proje yarışması aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliği için somut bir adım olarak kabul ediliyor. Yerli ve milli üretimin geliştirilmesinde, kamu, sivil toplum kuruluşları, üniversite-sanayi işbirliğinin tesis edilmesini hayati derecede önemli buluyoruz.

Hedefimiz; üniversitelerimiz arasındaki girişimcilik ve yenilikçilik odaklı rekabete katkıda bulunmaktır. Bu amaçla Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü (IEEE YTÜ) tarafından 9 yıldır düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması’na ana sponsor olduk.