ARGE 250


2018 teknoloji trendleri... Casper CEO'su: “Güçlü bataryalar öne çıkacak”

Turkishtime Dergi

Casper CEO’su Charlotte Lamprecht Turkishtime'a anlattı:  “2-3 gün şarj etmeden telefonunuzu kullanabilecek, şarj kablosuna ihtiyaç duymayacaksınız”

 

 

"2018 yılında akıllı telefonlar için öncelikle daha güçlü bataryalar ön plana çıkacak. 2-3 gün şarj etmeden telefonunuzu kullanabilecek, şarj kablosuna ihtiyaç duymayacaksınız. Bir diğer trend ise ekranlar daha büyük olacak. Özellikle 18:9 ölçekli ekranlar üzerinde çalışıyoruz. Daha geniş ekranlar özellikle film seyretmeyi daha zevkli hale getirecek. Üçüncü trend ise daha yüksek performanslı kameralar olacak. Halihazırda 20 MP ön kameralı telefonumuz olan VIA P2’yi piyasaya sürdük. 2018’de de tıpkı bunun gibi yüksek kamera performanslı ürünler devam edecek.

Bilgisayar tarafında ise; insanlar iki kategoride ürün tercih ediyor. Özellikle ofiste çalışan iş adamları ve beyaz yakalı profesyoneller ince, hafif ve sağlam F serisi modellerimizi tercih ediyorlar. Üniversite öğrencileri ise daha çok oyun kısmına odaklandıkları için yüksek performanslı Excalibur oyun bilgisayarı modellerine yöneldik. Bu trendler aslında 2017’de başladı ancak 2018’de de aynı şekilde devam edecek."