ARGE 250


% 100 Yerli Akıllı Yolculuk Uygulaması PROGO, 9 Şehirde Hizmet Veriyor

Murat Yanık

Büyük şehirlerde yaşanan trafik sıkıntısına park yeri yetersizliği gibi sorunlar da eklenince ulaşım günlük yaşamın en büyük problemlerinden biri haline geldi.Hayatımızı kolaylaştıran yeniliklerinden biri de dijital tabanlı çalışan mobil yolculuk uygulamaları.

Dijital dönüşümün hayatı kolaylaştıran uygulamalarından biri olan yerli yolculuk uygulamsı PROGO yolculuklarınızı planlayarak gerçekleştirmenizi sağlayan bir mobil aplikasyon ve web uygulaması. PROGO, şu an için 9 ilde özel dizayn edilmiş ve sektörün en çok tercih edilen markası olan Mercedes-Benz Vito ve Sprinter marka araçlarla havalimanı transferi, şehir içi ve şehirler arası yolculuk hizmetini ekonomik fiyatlara sunuyor.

Bulunduğunuz noktadan gitmek isteğiniz lokasyonu seçtiğinizde yolculuğa henüz başlamadan fiyatını alabildiğiniz yolculuk sırasında değişmeyen bir fiyatlandırma algoritmasına sahip PROGO çocuk koltuğu ve karşılama gibi ekstra hizmetleri de kullanıcılarına sunuyor.

Yapay Zeka Teknolojisine Sahip

Yapay zeka teknolojisiyle sunduğu avantajları anlatan PROGO’nun kurucu ortağı Kerem Serkan Çoban “PROGO’yu dünyadaki dijital dönüşüm bir parçası olarak görebilirsiniz kendi alanında PROGO’yu benzersiz kılanda aslında geçmişten gelen özel taşımacılık alanındaki bilgi birikiminin teknoloji ile birleşmesidir. PROGO, yapay zeka teknolojisi sayesinde yolcusunu zamanla tanıyor, istek ve taleplerine göre hizmetler sunuyor. PROGO araçlarının sistem üzerinden takip ettiğimiz dijital ikizleri bulunuyor bu sayede araçların ani hızlanma ani yavaşlama gibi tepkilerini eşzamanlı merkez tarafından takip edilebiliyoruz. Araçların bakımları varsa yıpranan parçaları sensörler aracılığıyla bildiriliyor ve araçların servis randevuları otomatik olarak oluşturuluyor. Yolcuların konforu için uzaktan araç içi sıcaklığı kontrol ediliyor tanımlanan değerlerin altına düşmesi veya üstüne çıkması durumunda istenen ısıya tekrar gelmesi sağlanıyor.” dedi.

İş Modeli Diğer Yolculuk Uygulamalarından Farklı

PROGO iş modeli olarak diğer uygulamalardan tamamen ayrıldığını bildiren Çoban, PROGO kendi araçlarıyla ve bu işi meslek olarak yapan özel eğitim almış şoförleriyle hizmet veriyor. Araç bekleyen kullanıcı değil, aracın kapıda hazır beklediği exclusive bir hizmet sunan PROGO ile planlı yolculuk hizmeti sunuyoruz. Yolculuk öncesi akıllı hesaplama algoritması sayesinde gidileceğiniz mesafenin fiyatını öğrenebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden yolculuk önceden planlanarak gerçekleştiği için yasal mevzuatlara uygun çalışıyor.

Şoförlerimiz kapınızı açıyor, varsa bavullarınız yerleştiriyor, daha önce değindiğim gibi exclusive bir hizmet sunmak ekonomik olmak kadar önemli PROGO için.

PROGO İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Muğla, Kayseri, Samsun ve Trabzon ’da aynı anda hizmet veren tek uygulama olma özelliğine de sahip bu İstanbul’da evinden PROGO ile havaalanına giden bir kullanıcımızın Muğla yada Antalya’da havaalanında yine PROGO tarafından karşılanıp yazlığına veya oteline bırakılması anlamına geliyor.

%100 Yerli Sermaye

 PROGO yasal mevzuat ve kanunlara uygun şekilde gerekli tüm belgelere sahip %100 yerli büyük bir yatırımın ürünü, bugün 1.200 aracıyla yollarda, vergisini Türkiye’de ödeyen ülke ekonomisine değer katmaya odaklanmış bir anlayışa sahip. PROGO kullanıcıları faturalarını online ortamda takip edebildiği gibi kurumların ulaşım masraflarını kolayca takip edebilme imkanı sunuyor. PROGO’nun hedefi öncelikle ihtiyaç olan şehirlerde hizmet ağını genişletmek ardından bir yerli bir firma olarak deneyimini yurtdışına taşımak.