AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Fortinet, Exclusive Networks Türkiye ile distribütörlük anlaşması imzaladı

Son zamanlarda yaptığı yeni yatırımlarla dengeli bir büyüme yakalayan Fortinet, Exclusive Networks ile iş ortaklığına yeni bir boyut kazandırdı. Fortinet, İspanya’daki pazarını genişletme yolunda ilerlerken, Exclusive Networks Group’un Secureway (Ortadoğu), WhiteGold (Avustralya) ve Sidin (İtalya) satınalmaları sayesinde, dağıtım ağını da Avrupa-Ortadoğu-Afrika (EMEA) ve Asya Pasifik (APAC) bölgelerinde genişleyecek.
Fortinet, Exclusive Networks Türkiye ile distribütörlük anlaşması imzalayarak EMEA ve APAC bölgelerindeki işbirliğini Türkiye’yi de kapsayacak hale getiriyor. Her iki firma da, Fortinet’in geliştirdiği güvenlik çözümlerini ve Exclusive Networks Türkiye’nin bu alandaki tecrübe ve bayii ağını kullanarak farklı segmentlerdeki müşteri kitlelerine ulaşmayı hedefliyor.
Fortinet, Fortune dergisinin Global 100 şirketleri arasında yer alan 210 binden fazla müşterisi ve 1.7 milyon ünitelik sevkiyatı ile siber güvenlik sağlayıcısı olarak dünya çapındaki rakipsiz konumunu her geçen gün güçlendiriyor. Şirket; 30 ülkedeki ofisleri, tüm kıtalara yayılan iş ortaklıkları, 7/24 güvenlik desteği veren FortiGuard ve FortiCare hizmetleri sayesinde sektör liderliğini sürdürüyor.
EMEA ve APAC avantajlı pazarlar
Geçtiğimiz yıl cironun üçte ikisini EMEA ve APAC pazarlarından elde eden Fortinet, bu bölgelerde yüksek veri güvenliği ve koruma gerektiren büyük ve küresel şirketlerle milyon dolarlık projeler hayata geçirerek önemli yatırımlara imza attı. Exclusive’in dünya çapında hizmet veren servis sağlayıcısı ITEC Intelligent Services’ı yakın zamanda satın alması ise, Fortinet kanal ortaklarının dünya çapındaki dağıtım ve destek mekanizmalarını sağlamlaştırmaya yardımcı oldu.
Genel merkezi İngiltere’de bulunan ITEC, 7/24 teknik destek merkezi ve Florida, Singapur ve Malezya’daki ofisleriyle müşterilerine her an ulaşabiliyor. Exclusive’in ITEC satınalması ise, Fortinet’in ürün lansmanı, dağıtım, yükleme ve yerinde destek için bundan böyle Türkiye’nin de içinde bulunacağı 90’dan fazla ülkeye hizmet verecek.
Exclusive Türkiye ile uzun vadeli bir işbirliğinin katkılarına değinen Fortinet Bölge Satış Direktörü Derya Aksoy, “Bölgesel olarak her geçen gün sağlam temeller üzerinde daha fazla zenginleşen Exclusive Grup ile iş ortaklığımız, Fortinet’in EMEA bölgesinde büyümesine de önemli ölçüde katkıda bulundu. Benzer bir şekilde Exclusive Türkiye’nin başarı ve tecrübelerinin, Fortinet’in rakipsiz ve dünya lideri çözümleri ile birleşerek Fortinet bayilerinin hem hizmet kabiliyetlerini artıracağına hem de yeni iş imkânları ve pazarlar açacağına inanıyoruz. Her iki firmanın da doğasında bulunan ağ ve güvenlik çözümlerindeki tecrübe, bu iş ortaklığının EMEA ve APAC pazarlarında olduğu gibi, Türkiye’de de ivme kazanarak büyüyeceğini göstermektedir” dedi.
Fortinet işbirliğinden son derece memnun olduğunu dile getiren Exclusive Networks Türkiye Genel Müdürü İbrahim Arslan ise, “Uçtan uca ağ ve güvenlik çözümü sağlayan Fortinet’in distribütörü olarak müşterilerimiz için daha fazla fayda sağlayacağımıza inanıyoruz. Müşteri memnuniyetini artırmak ve Fortinet ile dünya çapında yaptığımız iş ortaklığımızın benzer bir örneğini Türkiye’de de başlatarak, bayilerimize yeni iş fırsatları yaratmak, en önemli odak noktalarımızdan biri” dedi.