ARGE 250


Doğanlar Mobilya Grubu Bu Yıl Da “Türkiye’nin En Mutlu İşyeri” Oldu

Turkishtime Dergi

Doğanlar Mobilya Grubu Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Araştırmasında, mobilya sektöründe bu yıl da birinciliği elinden bırakmadı.

Doğanlar Mobilya Grubu, Happy Place to Work ve Capital Dergisi iş birliği ile gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri” araştırmasında mobilya sektöründe iki yıl üst üste birinci oldu. Aday şirketlerin insan kaynakları birimleri, bağımsız bir bilim kurulu tarafından incelenerek değerlendirildi ve şirketlerin çalışanlarına “wellbeing anketi” gönderilerek değerlendirmeler yapıldı. Yapılan tüm değerlendirmeler sonrasında, Doğanlar Mobilya Grubu geçtiğimiz yıl tek yıldız olan çalışan deneyimi sertifikasını, bu yıl iki yıldız ile taçlandırarak mobilya sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İşyeri” seçildi.

Doğanlar Mobilya Grubu CEO Mustafa Karamemiş: “İnsan Kaynakları Departmanımız, çalışan memnuniyeti için var gücüyle projeler üretmeye devam ediyor.”

Ödül ile ilgili açıklama yapan Doğanlar Mobilya Grubu CEO’su Mustafa Karamemiş,

“Doğanlar Mobilya Grubu olarak, çalışanların tarafsız değerlendirmeleriyle sonuçlanan bir ankette bu yıl da birincilikle çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bir iş yerinin mutluluğunda yöneticiler kadar çalışanların da rol oynadığını ve belirleyici olduğunu bu çalışma açıkça göstermektedir. Çalışanlarımızın birey olarak özel günlerini kutlamak, çalışma ortamlarını iyileştirmek gibi günümüz modern şirketlerinin olmazsa olmazlarının yanı sıra; doğru, eşit ve mutlu bir çalışma ortamı için İnsan Kaynakları Departmanımızın uygulamaya geçirdiği çok değerli projeler var. D’Portal ile kurum içi online iletişimi her daim canlı tutuyoruz. Akademi-D ile; çalışanlarımızın kişisel, liderlik ve mesleki gelişimlerine uygun eğitimleri almalarını sağlıyoruz. Takım ruhunu canlı kılan futbol turnuvası, Dragon Fest ve İstanbul Maratonu gibi sportif etkinlikler de yine çalışanları birbirine ve şirkete bağlayan önemli sosyal girişimler arasında yer alıyor. Şirkete yeni başlayanlar için yaptığımız CEO oryantasyon deneyimi de oldukça değerli bir proje. Böylece üst kadroyla birlikte yeni bir iş yerini tanımak ve o kişiden yapılan işleri dinlemek motivasyonu arttırıyor. İlerleyen dönemler için hedefimiz daha da yüksek, çalışma arkadaşlarımızla birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.