AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Elon Musk, Twitter'ı satın aldı

Turkishtime Dergi

Elon Musk ve Twitter arasındaki pazarlık anlaşmayla son buldu. Musk ve Twitter 44 milyar dolara satış için anlaştı. Elon Musk, hisse başına 54.20 dolara Twitter'ı satın alıyor.

Elon Musk’ın milyonlarca kullanıcı ve devlet liderleri tarafından kullanılan sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştığı bildirildi.

Twitter'dan yapılan açıklamada, şirketin hisse başına 54,2 dolara Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirildi.

Açıklamada, işlemin tamamlanmasının ardından Twitter'ın özel bir şirket haline geleceği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Musk, "İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır." ifadesini kullandı.

Twitter'ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istediğini belirten Musk, Twitter'ın muazzam bir potansiyeli olduğunu, onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcılarla birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini kaydetti.

ABD basınında çıkan haberlere göre, Twitter’ın daha önce sert tepkiyle reddettiği milyarder Elon Musk'ın satın alma teklifine şirketin yönetim kurulunun sıcak baktığı belirtilmişti. Twitter hisseleri bu haberlerle açılış öncesi işlemlerde yüzde 5'in üzerinde yükselmişti.