OSB Yıldızları Araştırmması


"Çalışanıyla 'yıldız'ı barışamayan şirketler" raflarda!

Turkishtime Dergi

Yazar Canan Duman'ın iş dünyasının önemli yenilikçi kavramlarından biri olan “Yıldız Çalışanlar” üzerine kaleme aldığı kitap raflardaki yerini aldı.

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra kurumsal iletişim yöneticiliği ve insan kaynakları yönetimi alanlarında çalışan yazar Canan Duman’ın “Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?” adlı kitabı, Kanon Kitap etiketiyle yayımlandı. İş yapma biçiminin hem dijital dönüşümle hem de işbaşına gelen Y ve Z kuşaklarının alışkanlıklarıyla kökten bir başkalaşım yaşadığını vurgulayan yazar, kuşakların çatışmasından nasıl sinerji yaratılabileceğine kafa yorarken, mevcut sistemin açmazlarını da insan kaynaklarının sevk ve idaresi özelinde büyük bir olgunluk ve tecrübe ile değerlendiriyor.
Canan Duman, yirmi yıllık tecrübesi, birçok farklı sektörden gelen birikimi ve tanık olduğu hadiseler arasından seçtiği örnek vakalarla, yıldız çalışanların şirketlerden ayrılma kararını nasıl verdiklerine, bu kararı hazırlayan sürecin nasıl geliştiğine ilk elden tanıklıklarla ışık tutuyor. Birbirine zıt bakış açılarının, temel çıkar çatışmalarının ve kişilerin egosundan hareketle ortaya çıkan bireysel sorunların, nasıl birden bir çığa dönüştüğünü, yıkıcı etkinin nasıl ansızın ortaya çıkmış izlenimi yarattığını vurgulayan yazar, kitabın genelinde hem durum tespitleri yapıyor hem de pratik çözüm önerileri sunuyor.