AR-GE 250


İlham veren 4 CEO alışkanlığı  

Barış Soydan

 

Görmezden gelmek, titizlik, ısrar etmemek ve iletişimde kalmak… Bunlar dünyanın en yaratıcı girişimcilerin vazgeçemediği alışkanlıklarından birkaçı.

 

Mark Zuckerberg, Facebook kurucusu

Eğer Zuckerberg gibi kritik kararları veren bir pozisyondaysanız, hayatınıza az etki edecek kararları göz ardı edebilirsiniz. Mark Zuckerberg’in en karakteristik alışkanlığı etkisi bazı kararları görmezden gelmek. “Bugün ne giymeliyim” sorusu gibi…

 

Yahoo CEO’su Marissa Mayer

Mayer’in tipik özelliği herkesten bir adım önde olmak için en mükemmel sonucu yakalamak. Onunla Google’da çalışanlar Google logosundaki mavi renk için 41 farklı tonu denediğini anlatıyor. Bu sabır ve titizlik Marissa Mayer’in kaliteli sonuca ulaşmak için vazgeçemediği bir alışkanlığı.

 

Payal Kadakia, Classpass

Fitness uygulaması Classpass’ın kurucusuPayal Kadakia ilk girişimi Classtivity ile başarısızlığa uğradı.Kadakia başarıya ulaşmasının sırrını ise yanlış bir yolda ısrar etmeme alışkanlığına bağlıyor.

 

Richard Branson, Virgin

Richard Branson’ın alışkanlığı her zaman görünür olması. Müşterileriyle sohbet edip eleştirilerini dinlemek onun için günlük bir rutin. Görünür ve ulaşılır olan liderler farklı fikirlere de açık olabiliyor.