ARGE 250


iOS'daki en iyi 10 iş aplikasyonu

Turkishtime Dergi

Apple iPhone’u piyasaya ilk sürdüğü zaman iş dünyasındaki pek çok insan hatta dönemin Microsoft CEO’su Steve Ballmer bile iPhone’a dudak bükmüştü. Pahalıydı, klavyesi yoktu hatta 3G bile çalışmıyordu. Zaman içinde iPhone da en az iş dünyası kadar hızlı değişti ve iş dünyası için faaliyet halindeki en iyi akıllı telefonlardan oldu. Apple’ın gücünün arkasında AppStore yatıyor. Fakat 1.5 milyondan fazla farklı uygulama içeren AppStore’da doğru uygulamaları bulmak sanıldığından daha zor ve önemli. Sizin için işinizde kullanabileceğiniz iPhone uygulamalarını listeledik.

1.Microsoft Office

iPhone, masaüstünde kullanmaya alışık olduğunuz Word, Excel, Powerpoint gibi Microsoft Office’i akıllı telefonunuz üzerinden de kullanma imkanı sağlıyor.

2. Google Docs

Ödeme ya da abonelik gerektirmeyen Google Docs, belgeleri görüntüleme, editleme ve dışa aktarım için kullanılabilecek en iyi uygulamalardan biri. Ayrıca Google Docs aracılığıyla Word, Excel ve sunum dosyaları da mobil üzerinden kullanılabiliyor.

3. Adobe Reader

Eğer bir PDF dökümanı görüntüleyiciye ihtiyacınız varsa Adobe Reader en iyi seçeneklerden biri. Adobe Reader hesabı ile kayıt olup PDF dokümanlarını dışa aktarma ve farklı formatlara çevirme işlemini ücretsiz yapabilirsiniz.

4. Genius Scan

PDF’ten bahsetmişken Genius Scan’den bahsetmemek olmaz. Uygulama, en düzgün PDF dokümanlarını yaratmanız için doğru kamera pozisyonu ve ışıklandırma gibi ayarların yapılmasında rehberlik ediyor.

5. Gmail

400 milyondan fazla kullanıcısıyla en çok tanınan akıllı telefon uygulamalarından biri. Google’ın sahip olduğu Gmail ile diğer Google hesaplarınıza erişmeniz de mümkün.

6. Mailchimp

Mailchimp birden çok kişiye aynı maili göndermek için kullanılabilecek en iyi uygulamalardan biri. 2001’de lansmanı yapılan servis, ayda yaklaşık 10 milyar maili alıcılara ulaştırıyor. İstenmeyen kutusuna düşmeyen maillerin ne zaman ve nereden okunduğu talep edilebiliyor.

7. Things

iPhone’lar, günlük hayatımıza daha çok adapte oldukça yapılacak işler listesini de mobil cihazınız üzerinden takip etmek gittikçe önem kazanıyor. Things, uzun ve kısa vadeli hedefler koymada, günlük yapılacak işleri listelemede ve tüm bunlarla ilgili hatırlatıcılar ayarlamada alanının en kullanışlı uygulaması.

8. Pocket

Çevrim dışı kullanımda makaleleri saklamaya yarayan Pocket, ayrıca internete ihtiyaç duymadan video saklamaya, tüm makaleyi işleyen anahtar kelimeyle yapmaya yardım ediyor.

9. Slack

3 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Slack, iş hayatındaki kullanıcılarını, e-postadan çok daha hızlı ve hiyerarşinin olmadığı bir mesajlaşma ortamı sunuyor.

10. Evernote

Fotoğraflar, ses dosyaları ve PDF dokümanları gibi neredeyse her şeyin depolanabileceği bir uygulama olan Evernote, özellikle iş hayatında kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Uygulamayı AppStore’dan ücretsiz olarak indirebilir, fotoğraf çekme özelliği ile metin, çizim ve kartvizitleri kolayca dijitalleştirebilirsiniz.