ARGE 250


Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi Ortak Akıl Toplantısı

Kurtuluş Öztürk

Turkishtime ve Halkbank’ın işbirliğiyle düzenlenen Organize Sanayi Bölgeleri Ortak Akıl Toplantılarında, Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nin değerli liderleri bir araya geldiler.

Velimeşe OSB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kılıç liderliğinde Prof. Dr. Emre Alkin’in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda katılımcılar, bölgenin geleceğine yön verecek stratejiyi çizdiler.

Türkiye’de mevcut 308 OSB arasında büyüklük olarak 13’üncü sırada bulunan Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde 487 parsel bulunuyor ve bölgede 200 tesis faaliyet gösteriyor.
Bölgede, En Büyük 500 Şirket listesinde bulunan Coca Cola, Eroğlu, Sanko, Detay Gıda, Migiboy Tekstil, Garanti İplik gibi şirketler yer alıyor. Tekstil sektöründe yoğunlaşan Velimeşe OSB’de bacaları tüten 200 parselin 100 parseli bu alanda faaliyet gösteren şirketlere ev sahipliği yapıyor.

Sanayicilerin ortak sorunlarının başında, bölgede Hazine arazisi bulunmaması ve personel temininde yaşanan güçlük geliyor. Turkishtime - Halkbank Ortak Akıl Toplantısı’na katılan iş insanları, sanayide çalışmayı özendirici önlemlerin alınmasını talep ettiler.

Sonuç raporunu okumak için tıklayınız