ARGE 250


Enerji Ekipmanları Leasingi'nin avantajları nelerdir?

Elif Akın

Rüzgâr, güneş, biyokütle ve jeotermale dayalı elektrik üretimi projelerinin finansmanına destek veren Aklease, enerji verimliliği ve kojenerasyon dahil pek çok enerji üretimi projelerine de leasing yoluyla finansman sağlıyor. 

Enerji yatırımlarının öncü kuruluşu Aklease rüzgâr, güneş, biyokütle ve jeotermale dayalı elektrik üretimi projelerinin finansmanına destek veriyor. Yenilenebilir enerjinin yanı sıra enerji verimliliği ve kojenerasyon dahil pek çok enerji üretimi projelerine de leasing yoluyla finansman sağlıyor.

*Tüm kapsamlı operasyonel süreçleri yürütmesi için enerji alanında lider Aklease ile işbirliği yaparak, sürecin uygun maliyetli ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

*Aklease'in sadece işlem bazlı değil, iletişim bazlı hizmet kalitesini deneyimleyebilirsiniz.

*Satınalma süreçlerine ait prosedürlerle zaman kaybetmek yerine tüm işlemleri, şirketiniz adına sadece leasinge odaklanmış Aklease’in hızla gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

*Konvansiyonel, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji maliyetlerinin azaltılması ile ilgili projelerin hayata geçmesi için Aklease'in, bulundukları ülkelerde ihracatı teşvik eden İhracat Kredi Kuruluşları ile iletişime geçmesiyle uygun maliyetli ve uzun vadeli finansman imkânından faydalanabilirsiniz.

*Belirli yatırımlar için leasingle finansman sağlanması durumunda geçerli olan yüzde 1 oranındaki KDV avantajından ve yatırım teşvikinden faydalanabilirsiniz.

*Leasinge konu olan rüzgâr türbini, güneş paneli, invertör, trafo ve diğer enerji üretim ve aktarım ekipmanları için yüzde 100’e varan finansman imkânlarından faydalanarak enerji yatırımlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

*Gelirinize uygun döviz cinsinde esnek geri ödeme ve ödemesiz dönem seçeneğinden faydalanabilirsiniz.