ARGE 250


Girişimci öğrenciler SparkGO BAU’da buluşuyor

Elif Akın

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde kurulan SparkGO Laboratuvarı tasarım, mühendislik ve işletme alanlarında eğitim gören öğrencilere kendi projelerini üretme imkanı sunuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde hayata geçirilen SparkGO Laboratuvarı, tasarım, mühendislik ve işletme gibi farklı disiplinlerden yaratıcı ve yetenekli öğrencilerin fikir ve projelerinin geliştirilmesi adına özgürce çalışabilecekleri yaratıcı bir ortam yaratıyor.

BAU Beşiktaş Kampüsü’nde yer alan SparkGO Laboratuvarı’nda, başta Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri olmak üzere, Türkiye’de tasarım, mühendislik ve işletmecilik alanlarında farklı fikirleri ve projeleri bulunan istekli ve yetenekli öğrenciler bir araya geliyor. Sparkgo.net sayfasından yapılan başvurular ile projesi kabul görülen öğrenciler burada projelerini geliştiriyor, geliştirdikleri ürünleri gerçek finansal ve teknik amaçlarla birlikte profesyonel dünyaya sunma şansını yakalıyor. Klasik akademik eğitim anlayışının dışında deneyimsel bir eğitim modeli sunan SparkGO, girişimci ruhlu gençlerin heyecanına da ortak oluyor.