AR-GE 250


INTERFRESH 2019 için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor

Turkishtime Dergi

16 Ekim'de kapılarını açacak olan Interfresh Yaş Meyve ve Sebze fuarı için alım heyetleri çalışmaları yapılıyor. Fuar, bu yıl sektörün alt bileşenlerini ve destekleyen sektörleri de bir araya getirecek.

Türkiye’nin en büyük yaş meyve- sebze fuarı INTERFRESH 2019, 16-18 Ekim 2019 tarihlerinde ANFAŞ- Antalya Fuar Merkezinde gerçekleştirilmek üzere hazırlıklarına başladı. Konsepti Yaş Sebze Meyve sektörü ve tüm paydaşları olan, ihracatçıyı, üreticiyi ve büyük çiftlik sahiplerini bir araya getiren InterFresh fuarı ilk organizasyonunda sağladığı büyük başarıyı 2’ncisinde artırabilmek için çalışmalarına hız verdi.

Tarım Bakanlığı başta olmak üzere, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ticaret, ihracatçı birlikleri ve kalkınma ajanslarının destekleri ile 26 ülkeden yurt dışı alım heyeti getirmeyi başaran Interfresh, 2019 yılı Yurt Dışı Alım heyetleri çalışmalarına Kasım ayında başladı.

Alım heyetleri için hedef ülkeler arasında Almanya, İtalya , Yunanistan, Polonya, Romanya, Litvanya, Hollanda, Danimarka, Sırbistan, Hırvatistan, Arnavutluk, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Moldovya, Özbekistan, İran, Kuzey Irak, Lübnan, Ürdün, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Hindistan, Güney Kore, Çin ve Sudan’da gerçekleştirilen alım heyetleri çalışmaları başlatıldı.

Interfresh fuarı bu yıl yeni bölümlerle büyüyecek. 30 bin metrekare alanda açılacak olan Interfresh Yaş Meyve ve Sebze fuarı, sektörün alt bileşenlerini ve destekleyen sektörleri de bu yıl bir araya getirecek.

Öte yandan Fresh Turkey Magazine dergisini de çıkaran Interfresh grubu, bu yolla da fuara destek sağlıyor. Fresh Turkey Magazine Türk Tarım sektörü haberlerini ve gelişmelerini yurtdışındaki fuarlarda duyurmak üzere yayın hayatına başladı. İlk sayısı Fruit Logistica’da dağıtılacak olan Interfresh Tarım sektöründeki birliklerden, derneklerden ve firmalardan haberleri içeriyor.