ARGE 250


Yaş meyve – sebze sektörünün yeni rotası!

Turkishtime Dergi

Turkishtime ve Halkbank’ın işbirliğiyle düzenlenen “Ortak Akıl Toplantıları”nın onuncusunda Türkiye yaş sebze ve meyve mamulleri sektörünün liderleri bir araya geldi.

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Latif Ünal liderliğinde ve Prof. Dr. Emre Alkin’in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda sektör şirketlerinin yöneticileri ve dernek başkanları, sektörün geleceğine yön verecek stratejiyi çizdiler.

Detayları Turkishtime’ın Mart 2017 sayısında yayımlanan toplantıda, devlet öncülüğünde dev bir hava kargo filosu kurulması, ihracat istihbarat sistemi oluşturulması, alternatif pazar niteliği taşıyan ülkelerle karantina anlaşmalarının bir an önce tamamlanması gibi somut öneriler gündeme geldi.

Toplantının Sonuç raporunu okumak için tıklayınız

İşte kritik toplantının katılımcıları: İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı / Narenciye Tanıtım Grubu Başkan Vekili / Ege Tropikal Meyve Genel Müdürü LATİF ÜNAL, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Bitki ve Bitkisel Ürünler Sınır Kontrol Daire Başkanlığı yetkilisi ŞEHRİBAN GÖREN, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı / Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi / Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyi Üyesi RIZA SEYYAR, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği (UYMSİB) Başkanı PROF.DR. SENİH YAZGAN, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Genel Başkanı HAKAN YÜKSEL, MEYED (Meyve Suyu Endüstrisi Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı İLKER GÜNEY, İSMEYDER (İstanbul Yaş Meyve Sebze ve Bostan Komisyoncuları ve Tüccarları Derneği) Başkanı NEVZAT DAYAN, SALKONDER (Salça, Konserve ve Donmuş Gıda Üretici ve İhracatçıları Derneği) Başkanı / İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi RIFKI ARDA ŞAHİN, Ege Assan Gıda Mali İşler Müdürü / İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ENGİN DOĞAN, Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı PROF. DR. EMRE ALKİN ve Halkbank Kobi Pazarlama 1 Daire Başkanı / Halkbank Makedonya A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi KORKMAZ KAYA