AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Her Zevke Hitap Eden Farklı Tasarımlara Sahip Mutfak Fayans Modelleri

Turkishtime Dergi

Evde kullandığımız yaşam alanları, hem kişisel hem de ortak alanlardan oluşurken farklı etkinliklere göre zamanın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz özel alanlar bulunur. Banyo ve mutfak gibi kişisel ihtiyaçların ve temel ihtiyaçların karşılandığı bölgelerin dekorasyonunda tercih edilen mobilyaların yanı sıra farklı özelliklere sahip döşemeler de tercih edilmektedir. Özellikle duvar kâğıtları, farklı fayans modelleri ve kabartmalı döşemeler başı çekmektedir. 

Mutfak fayans modelleri genellikle mutfakların dekorasyonuna özen gösteren ve farklı tasarımları ile ön plana çıkmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Ayrıca fayans kaplamaları sayesinde oluşabilecek leke ve kirlere karşı duvarın yüzeyini daha korunaklı bir hale getirmesinin yanı sıra şık dekorasyonları sayesinde ön plana çıkmaktadır. Özellikle üretilen malzemelere göre yüzeylerin daha parlak olmasını sağlayan mutfak fayans modelleri, oldukça kolay bir şekilde temizlenmektedir. Farklı ve oldukça geniş renklere sahip olması ve farklı desen modellerinin yanı sıra farklı boyutlarda olması nedeniyle herkesin zevkine ve tarzına hitap etmektedir.

Mutfak Fayans Modelleri

Mutfakların daha iyi bir görünüme elde etmek ve daha ferah bir hava oluşturmak için birden fazla yol bulunmaktadır. Dekorasyon ürünlerinde genellikle insanların zevklerine göre alternatif çözümler üretilmektedir. Mutfak içinde daha ferah, daha aydınlık ve kolay temizlenebilir özellikleri arasında en fazla tercih edilenler ise mutfak fayanslarıdır. Genellikle seramik modellere sahip mutfak fayans modelleri, üretildikleri markalara, boyutlarına, farklı tasarımlarına ve üretici firmanın markasına göre değişmektedir. Alanında kalitesini kanıtlamış markalar tarafından özel olarak tasarlanmış mutfak fayans modelleri, oldukça şık ve modern tasarımları ile ön plana çıkmaktadır.

Mutfak fayans modelleri özellikle mutfaklarında hem kolay temizlenebilmesi hem de kendi tarzını yaşatmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. İsteklerinize göre modern, şık tasarım ve Retro bir hava yaratmak isteyenler için özel modeller bulunur. Dayanıklılık ve kullanılan bölgelere kattığı hava sayesinde ön plana çıkan mutfak fayansları uzun ömürlü olmaları sayesinde de tercih edilmektedir. Pürüzsüz bir yüzeyle üretilen fayans modelleri, pratik temizlenebilme özellikleri sayesinde büüyk avantajlar sunmaktadır. Ayrıca ahşap tonlarda üretilen fayans modelleri de son dönemlerde en fazla tercih edilen modeller arasında yerini almıştır. Ancak fayansların bakımı ve kullanımlarına göre farklı avantajları bulunurken her kullanıcıya göre ürünler de bulunmaktadır. Mutfağınızda kullanacağınız bölgenin boyutlarına göre fiyatlarında da farklılık gösterir. Özellikle alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından mutfak fayansları döşenmektedir. Bu sayede profesyonel bir şekilde döşenen mutfak fayansları mutfağınıza en iyi havayı katacaktır.

Mutfak Fayans Fiyatları

Mutfak fayansları genellikle dekorasyonların daha farklı boyutlara çıkarılması amacıyla tercih edilir. Duvar ve yer döşemelerinde sıklıkla kullanılan fayanslar ayrıca tezgâh arasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Mutfaklarınızda kullanacağınız fayansların fiyatları üretici firmanın markasına, boyutlarına, tasarımlarına ve üretim aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesine göre fiyatlarında farklılıklar göstermektedir. Ayrıca özelikle armada çini gibi yüksek kalitede üretilen fayans modelleri diğer fayans modellerine göre daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. 

Mutfak fayans modelleri, markalarına, modellerine, tasarımlarının yanı sıra son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen dijital baskılı cam fayans seramikler normal fayanslara göre daha yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Parçalar halinde uygulandığı için fayansların fiyatları genel olarak kullanılacak alanın metrekaresine göre değişkenlik göstermektedir. Buna göre metrekare ne kadar artarsa fiyatta buna göre artış meydana gelecektir. 

Mutfak Fayansı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfaklarını dekore etmek isteyenler beyaz eşya, mutfak aletleri ve mobilyalarına ek olarak farklı kaplama ürünlerini tercih ederler. Genellikle mesleki bir mutfak ya da kişisel mutfaklarda tercih edilen fayanslar, marka, malzeme, tasarım ve uygulama alanlarına dikkat etmek çok önemlidir. Üretim kalitesine göre tercih edilecek fayans modelleri alırken uzun süreli kullanacağınız için kalitesine ve modellerine dikkat edin.

Fayansların temizlik aşaması oldukça kolay olmasının yanı sıra hem daha rahat hem de dayanıklı yüzeylere sahiptir. Tasarımlarıyla ön plana çıkan mutfak fayanslarının farklı modellerini görmek için evim yapı adresine giderek uzun süreli kullanımlara en uygun mutfak fayans modellerini görebilirsiniz. Farklı markalar tarafından üretilmiş ve her alan ve zevke hitap edecek fayans modellerini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfak fayansı alırken dikkat edilmesi gereken son ve en önemli nokta ise kullanılacak alanın metrekaresinden biraz daha fayans almanızdır. Bunun nedeni ise fayans döşeme esnasında ya da ilerleyen dönemlerde bir ya da birden fazlasının kırılması durumlarında tekrar aynı fayansı aramak zorunda kalmamanız.