ARGE 250


Para biriktirmeyi kolaylaştıran 6 site

Özellikle genç yaşlarda para biriktirmeyi denemek tam bir işkenceye dönüşebilir. Çoğu zaman evdeki hesaplar çarşıdakine uymaz. Beklenmedik harcamalar birikim hayallerinizi de uçurur götürür. Paranın nereye gittiğini bile anlayamazsınız. Neyse ki bu sorunu çözmek ve para biriktirmeyi daha kolay hale getirmek için yaratılmış siteler mevcut. Bu uygulamaların yardımıyla nasıl para biriktirebileceğinizi öğrenebilir ve harcamalarınızı sağlıklı biçimde kontrol altında tutabilirsiniz.

  • LearnVest

 

Siteye banka hesaplarınızı kaydederek başlıyorsunuz. Gelirinizi ve hedeflediğiniz birikimi girdikten sonra istediğiniz zaman bu hedefe ulaşmak için yapmanız gereken harcamalar ve kısıtlamalar gösteriliyor. Siteye ücretsiz olarak üye olabiliyorsunuz.

 

  • Mind

 

Bu sitede LearnVest gibi ancak burada harcamalarınızı en çok hangi kategorilerde gerçekleştiğini de kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca faturalarınız için hatırlatmalar ve harcama alışkanlıklarınıza göre bu rakamı azaltmak için bazı tavsiyeler de veriliyor.

 

  • Level Money

 

Bu uygulamada harcama alışkanlıklarınızı görmenizi sağlıyor. Böylece en çok nelere boş yere para harcadığınızı görebiliyor ve aldığınız tavsiyeler sayesinde bunları kontrol altında tutmayı öğrenebiliyorsunuz.

 

  • Digit

 

Eğer gerçekten ne yaparsa yapsın para biriktiremeyenlerdensiniz, bu uygulama tam size göre olabilir. Çünkü bu site sizin yerinize hedefleriniz doğrultusunda paranızı saklıyor. Her gün belirli bir oranda paranızı ayırıyor ve bu parayı harcamanızı engelliyor.

 

  • Acorns

 

Bu uygulama ise yatırım yaparak para biriktirmenize yardımcı oluyor. Ne kadar az paranız olursa olsun bu miktarı borsada değerlendiriyor. Böylece isteseniz de paranızı gereksiz şeylere harcamıyorsunuz hem de ekstra para kazanabiliyorsunuz.

 

  • MoneyWiz

 

MoneyWiz harcamalarınızı kontrol etmek yerine size kendi kendinizi eğitmeniz için giderleriniz hakkında bilgi veriyor. Borçlarınıza odaklanıyor ve giderleriniz ile kazandıklarınız arasındaki dengeyi kurabilmeniz için yol gösteriyor.