ARGE 250


Alman turist gelecek mi?

Turkishtime Dergi

Alman tur organizatörleri iç çekiyor. Ülke çok popüler ve son derece düşük fiyatları sunuyor fakat talep çok yavaş artıyor. Oysa özellikle hesabını bilenler için Türkiye tatili bir fırsat. Çoğu zaman fiyatlar 245 Euro'luk bir hafta Mallorca tatilinin bile altında. Bir hafta otel tatili satın alan ve tatil dönüşü tekrar Frankfurt havalimanına inen Rainer Planegg "Antalya'daydım, sahiller boştu, etrafımda sadece güler yüzlü ve cana yakın Türkler vardı, her şey çok güzeldi" diye anlatıyor.

"Şu an Türkiye seyahatleri ile ilgili önemli bir talep olmuyor" tespitinde bulunuyor Edwin Doldi. Kendisi Alman seyahat acentesi olan Studiosus'un güvenlik yöneticisi. Zaten 2016 yılında Münihli acentenin Türkiye seyahatleri neredeyse durma noktasına gelmiş. Doldi geleceği de yine pek parlak görmüyor: "Yakın gelecek için de canlanmayı tetikleyecek bir gelişme beklemiyoruz” diyor.

Global Connection gazetecisi Knut Diers "Alman turist gelecek mi?" sorusunu cevaplıyor. Hepsi ve daha fazlası için Turkishtime Haziran sayısını bayinizden edinebilirsiniz...