ARGE 250


En trend teras barlar

Turkishtime Dergi

 

HAZIRLAYAN Nerdeicek.com

nerdeicek-logo

Püfür püfür esen teraslarda İstanbul’un eşsiz manzarasına bakarken içkinizi yudumlamak tatile gidemeyenler için şehrin belki de tek ve en büyük keyfi... Müziğin ve kokteyllerin keyfini çıkaracağınız beş flaş teras barı derledik.

 

 

 

Sıcakların iyiden iyiye bastırmasıyla kapalı ortamlarda bunalmaya başladık, öyle değil mi?.. Herkesin yıllık tatilini geçirmek üzere sıcak denizlere inmeye başlamasıyla İstanbul’un bir süredir zaten eski tadında olmayan gece hayatı şekil değiştirmeye başladı. Ambiyansı ne kadar keyifli olursa olsun kapalı mekanlarda durulamaz oldu. Kısacası herkesin kendini teras barlara atmasının tam zamanıdır. Son yıllarda sayılarında ciddi artış gözlemlenen teras barların bazıları sadece yaz mevsiminde hizmet veriyor. Aşağıdaki alternatiflere mutlaka göz atın ve yaz bitmeden bu fırsatı kaçırmayın...

 

1- Nest Karaköy nest-karakoy-4

Geçen yıl İstanbul'un gece hayatına merhaba diyen Nest Karaköy, bu yaz mevsimi için kapılarını geçtiğimiz günlerde açtı. Karaköy’de tarihi Griffin Hanı’nın terasında yer alan mekanın harika bir manzarası var. Murat Uncuoğlu öncülüğündeki DJ performansları kulaklarınızın pasını silebilir. Yaklaşık 100-150 kişinin rahatça eğlenebileceği mekan, Pazartesi ve Salı günleri hariç her gün misafirlerini ağırlıyor.

 

2- Vida Peravida-pera-4

Asmalımescit’in en hareketli sokaklarından Şehbender'de yer alan Vida Pera, özellikle bu yaz Pazar günleri yaptığı barbekü partileriyle adından oldukça söz ettirdi. Zaten yıllardır hizmet veren mekan, Asmalı deyince akla ilk gelen teras barlardan biri. Haliç manzarasına karşı kokteylinizi yudumlarken bir taraftan da DJ performanslarıyla kendinizi dans ederken bulabileceğiniz Vida Pera, Pazar günleri hariç her gün hizmet veriyor.

 

3- Frankie

frankie-istanbul

Suat Ateşdağlı yönetimindeki S Music Design ekibinin daimi DJ performanslarının yanı sıra Sezen Aksu direktörlüğünde hafta boyunca yerli ve yabancı müzisyenlerin sahne aldığı Frankie Istanbul, şehrin en keyifli ve kaliteli canlı müzik mekanı. İstanbul’u keyifle seyrederek içkilerinizi yudumlayacağınız eşsiz bir mekan olan Frankie İstanbul, yaz aylarında tek bir dokunuşla açık hava terasına dönüşüyor ve tamamen üstü açık bir hale gelerek hizmet veriyor.

 

4- Toplesstopless-teras-4

Topless, yeni kapılarını açmış olduğu dans kulübü ile elektronik müzik sevenlere harika bir ortam hazırladı. Dünya çapında saygın bir marka olan L'Acoustic müzik sistemi ile müzik ve dans tutkunlarını şehre tepeden bakan manzarası eşliğinde yaz boyunca eğlenmeye davet ediyor. Topless Terrace & Dancing Club hem gece hem gündüz yaşayan bir mekan olarak şehre tutsak olanların kaçış noktası haline geldi.

 

5- Mentha Roofmentha-roof

2007 yılında İstiklal Caddesi’nde restoran&bar olarak hizmet vermeye başlayan Mentha, dört yaz boyunca şimdiki yerinde faaliyet gösterdi. Bu yaz sezonuna çok daha güçlü bir ekiple girecek olan Mentha yenilenen ses sistemi, ekibi, yemek menüsü ve yerli/yabancı DJ performanslarıyla yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor.