ARGE 250


Kıbrıs’ta efsane yeniden doğdu

Kurtuluş Öztürk

Limak Turizm Grubu Kuzey Kıbrıs'ta açtığı oteliyle yurtdışı yatırımlarında da iddialı olduğunu gösteriyor.

‘Kendi küllerinden yeniden var olmak’ kavramının efsanesi Zümrüdü Anka Kuşu inanışa göre son yuvasını Kıbrıs’ta Girne şehrinde yapmış, son yumurtasını da Girne’deki o yuvasında bıraktıktan sonra oradan ayrılıp meçhule karışmış.

Bu efsaneden yola çıkan Limak Turizm Grubu, Kuzey Kıbrıs’ın Bafra Bölgesi’nde açtığı yeni otelinde Zümrüdü Anka Kuşu’nun simgesini kullanmakta. 600 oda ve 1,300 yatak kapasiteli bu muhteşem otel, Ada’ya her anlamda yeni bir soluk getirmeyi başarmış durumda. Geçtiğimiz Mayıs ayında misafirlerine kapılarını açan Limak Cyprus Deluxe, o günden bu yana ezberleri bozarak adeta Ada’daki turizm tanımını değiştirip, efsanedeki olduğu gibi yepyeni bir heyecan yarattı.

Açıldığı ilk yıl itibariyle, ulusal ve uluslararası düzeyde isimler ve sanatçılara ev sahipliği yapan Limak Cyprus Deluxe bu anlamda da uzun yıllar konuşulacak organizasyonlara ve ilklere imza atmıştır.

Turizme yeni açılan Bafra bölgesinde, plajı ile de son derece iddialı olan otel, bu açından misafirlerine adeta tropikal sularda yüzdükleri hissiyatını vermektedir.

Toplam 200,000 metrekare üzerine kurulu olan otel, farklı mutfak seçenekleri, SPA’sı, Casino’su, çocuk oyun alanları, spor alanları, farklı hizmet anlayışı ve ultra her şey dahil konsepti ile Ada’da gerçekten önemli bir fark yaratmış durumda.

Sıcak misafirperverlik ve mutlu personel ile konuklar en iyi şekilde ağırlanırken Mayıs ayında açılmasına rağmen otel, iki bayramı da yüzde 100 dolulukla geçirmeyi başardı.

Konuklar benzersiz doğayla tatilin tadını doyasıya çıkarırken uzman terapistler eşliğinde keyifli ve huzurlu anlar yaşatan SPA merkezinde vücut bakım uygulamaları ve masaj çeşitliliği ile misafirlerin tatil boyunca ruhen ve bedenen yenilenmesine olanak tanıyor. Dünya mutfaklarından benzersiz lezzetlerin sunulduğu otel, gastronomide de son derece iddialı. Balayı çiftlerinden çocuklu ailelere, kongre gruplarına varıncaya kadar herkesin mutlu olabileceği konaklama alanları mevcut. Bu anlamda da tartışmasız Kıbrıs’ın en iddialı oteli konumunda.

8. Otel Yatırımı

Limak Turizm Grubu Kıbrıs’ta faaliyete geçen bu yeni otel ile birlikte otel sayısını 8’e çıkarırken toplam yatak kapasitesi bakımından da 7,000 rakamını aşmayı başarmıştır. Limak Cyprus Deluxe, aynı zamanda grubun ilk yurtdışı yatırımı olma özelliğini de taşımakta. Şirket, önümüzdeki dönemde ikinci yurtdışı otel yatırımını da Makedonya’da açmaya hazırlanıyor.

Limak Turizm Grubu
Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu

Limak Turizm Grubu Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu da lüks & elegant kelimelerinin altını dolduran ve son yılların en iddialı otellerinden birini Kıbrıs'ın hizmetine sunduklarını belirterek, Limak Cyprus Deluxe’un sadece KKTC'nin değil, aynı zamanda Türkiye'nin de en iddialı otellerinden biri olduğunu söylemekte.
Kavaloğlu, "Tesisimizde dört dörtlük bir tatil için ihtiyaç duyulacak tüm altyapıyı oluşturduk. Misafirlerimize tatilleri boyunca Akdeniz'in tadını doyasıya çıkarma imkanını sağlamaktayız. Kusursuz bir tatil deneyimi için her türlü ayrıntının düşünüldüğü tesisimizde devasa boyutta çocuk kulübü ve Kıbrıs'ın en kapsamlı aqua parkı ile misafirlerimize unutulmaz anılar yaşatmayı hedefliyoruz" diyor. Tüm dünyadaki turizm fuarlarına katıldıklarını dile getiren Kavaloğlu, oteldeki konuklarını en iyi şekilde ağırladıklarını, personelin titizlikle seçildiğini söyledi.

Kavaloğlu şöyle konuştu; “Konuklarımız ve Kıbrıs halkı için özel sürprizler de hazırlıyoruz. Dünya mutfaklarından benzersiz lezzetler sunuyoruz. Bizleri takip etmeye devam edin ”