ARGE 250


Delivery Hero halka arz edildi

Turkishtime Dergi

Yemeksepeti’nin ana şirketi Delivery Hero’nun hisseleri, 30 Haziran Cuma sabahı Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’na kote oldu. Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın da Cuma sabahı borsa açılışında gerçekleştirilen çan çalma törenine katıldılar.

“Uluslararası bir başarı ve gurur verici bir gelişme”

Delivery Hero’nun halka arzı, Türk internet tarihinin bugüne kadarki en büyük değerlemesine imza atan Yemeksepeti’nin de dolaylı olarak halka açılması anlamına geliyor. Borsaki tören öncesinde yaptığı konuşmada konuya vurgu yapan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, bu gelişmenin kendileri için gurur verici olduğunu belirtti:

“Yemeksepeti olarak, Delivery Hero’nun ülke operasyonları içerisinde oldukça farklı bir yere sahibiz ve grubun amiral gemisi görevini üstleniyoruz. Delivery Hero bünyesindeki diğer operasyonlara know-how transferi gerçekleştiryoruz. Türkiye’de yarattığımız Joker gibi uygulamalarla global yemek siparişi sektörüne yön veriyoruz. Bugün atılan bu önemli adımın ardındaki önde gelen oyunculardan biri olmamız bizlere müthiş bir mutluluk ve gurur veriyor. Üstelik bu imzalarla birlikte Yemeksepeti de dolaylı olarak borsaya açılmış oluyor. Türkiye’den çıkarak bugün dünyanın en büyük borsalarından Frankfurt’ta yer almamız, uluslararası alanda bir başarı ve bizler için gurur verici bir gelişmedir. Önümüzdeki dönemde de yeni uygulamalarla Delivery Hero için teknoloji geliştiren bir merkez olarak konumlanmayı hedefliyoruz.”