ARGE 250


Süper yatlar Boat Show’da nefes kesti

Turkishtime Dergi

Dünyanın en büyük ikinci fuarı olan CNR Avrasya Boat Show’da bu yıl ilk kez süper yatlar için çok geniş kapsamlı bir bölüm oluşturuldu. Sadece CNR Avrasya BoatShow’da sergilenen 40-100 metrelik süper yatların yanı sıra Türkiye’nin en önemli tersaneleri de fuarda profesyonel ziyaretçiler ile buluştu.

Dünyanın en prestijli mega yatlarının sergilendiği fuarda İtalyan Sanlorenzo 5.2 milyon Euroluk SL78 modelinin Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Ayrıca, Trio Yachting 196 bin 400 ile 636 bin Euro fiyatıyla satışa çıkardığı; Prestige 460, Prestige 520 ve NC 33 modellerini ilk kez fuarda sergiledi.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) iş birliğinde organize edilen ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KOSGEB ve İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından desteklenen fuar, 18 Şubat tarihine kadar açık kalacak. 85 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuarda, denizcilik sektörünün önde gelen 1.500 markası, 3.500’ün üzerinde deniz aracı ve ekipmanlarını ziyaretçilerle buluşturdu.

Dünya devleri fuara çıkarma yaptı
Dünyanın dört bir yanından alıcıların ağırlandığı fuarda, Jeanneau, Princess, Sanlorenzo, Prestige, Hanse, Christ Craft, Cranchi, Mengiyay, Targa, Es Line, Honda, Yamaha, Suzuki, Evinrude, Quicksilver, Lombardini, Yanmar, Man, Mercury, Tohatsu, Momenta, Seadoo, Seaboat ve Zar Boat gibi dünya denizcilik sektörünün önde gelen çok sayıda markası en yeni tekne ve yatlarını sergiledi.

13’üncü kez kapılarını açan fuarda bu sene süper yatlara özel bir bölüm de oluşturdu. Türkiye’de sadece CNR Avrasya Boat Show’a katılan Turkuaz Yat, Aes Yat, Karataş Dizayn, Sarp Yat, Su Marin, Ses Yat ve Tanju Kalaycıoğlu gibi 40 ile 100 metre arası süper yatların yanı sıra Bodrum Tersanelerinden de Ark Yat, Ada Yat, Cobra Yat, Ege Yat, Riva Tersanesi, Roda Yat, Salmakis Yat ve Tiger Yat gibi, Türkiye’nin en önemli tersaneleri bu alanda yer aldı.