AR-GE 250 AR-GE 250 AR-GE 250


Instagram fotoğraflarınızı silerek açlıkla savaşabilirsiniz

Turkishtime Dergi

Açlık hala tüm dünyanın en büyük sorunlarından biri. ABD gibi gelişmiş ekonomiye sahip bir ülkede bile her yıl 5 milyon kişi açlıkla karşı karşıya kalıyor ve her 6 çocuktan biri bir sonraki öğününün nereden geleceğini ya da gelip gelmeyeceğini bilemiyor. Hepimizin hayatından işin bir de görünen kısmı olan sosyal medya var. Instagram'a girdiğinizde mütevazi bir takip edilen listesine sahip olsanız bile, yemek fotoğraflarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

Minnesotalı bir firma olan Land O Lakes ve açlık konusunda çalışmalar yapan yardım kuruluşu Feeding America da bu durumları göz önünde bulundurarak işbirliği içerisine girdi ve bir kampanya başlattı. Kampanyanın ismi "Delete to Feed" yani beslemek için sil. Amaç ise gıdaya ulaşmakta zorluk çeken insanlar için yemek bağışı yapılmasını sağlamak. Bunun içinse insanlardan beklenen yalnızca Instagram'a yükledikleri yemek fotoğraflarını silmeleri.

Bunun için de deletetofeed.com adresine girerek kendi Instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve hesabınızdan bir yemek fotoğrafı siliyorsunuz. Sildiğiniz her bir fotoğrafla kampanyaya tam 11 öğün yemek bağışlamış oluyorsunuz. Son adım olarak bu kampanyaya bağışta bulunduğunuzu belirten rozeti sosyal medya hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz.

Künye

Reklamveren Land O'Lakes

Reklam Ajansı The Martin Agency

Yaratıcı Yönetmen Anne Marie Hite, Jordi Martinez

Reklam Yazarı Chris Martin

Sanat Yönetmeni Rushil Nadkarni