AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Uluslararası fondan sosyal sorumluluk projelerine destek

Kurtuluş Öztürk

Uluslararası danışmanlık şirketi A.T. Kearney, küresel sosyal sorumluluk fonu kapsamında Türkiye'de iki sosyal girişim projesini destekleme kararı aldı.

İstanbul ofisini geçtiğimiz günlerde açan A.T. Kearney, sosyal girişimleri desteklemek için başlattığı “Social Impact - Idea Factory” yarışmasını sonuçlandırdı. A.T. Kearney, “Small Projects İstanbul” ile “Koç Üniversitesi Global Aid” girişimlerinin eğitim programlarına destek sağlayacak.

ÇOCUKLARIN TOPLUMSAL HAYATA ADAPTASYONU

Small Projects İstanbul’un Fatih ilçesinde A.T. Kearney’in desteğiyle düzenleyeceği program, 200 sığınmacı ailenin 4-18 yaş arasındaki 350 çocuğuna eğitim verilmesini hedefliyor. Small Projects İstanbul ekibinden Naz Sağlam ve Emre Özdemir, söz konusu programla, çocukların yaşama ve eğitime adapte olmalarını amaçladıklarını belirttiler. 

ANADOLU’YA YAYILACAK...

Koç Üniversitesi öğrencisi bir grup gencin kurduğu Global Aid programı ise daha önce İstanbul’da sığınmacı çocukların da eğitim gördüğü bir ortaokulda öğrencilere yönelik olarak düzenlenen ve başarılı sonuçlar veren eğitim atölyesini A.T. Kearney’in desteğiyle Gaziantep’e taşımayı hedefliyor. Programın amacı, Gaziantep’te lise öğrencilerini eğiterek, programı bu kentte gerçekleştirmelerini sağlamak… Global Aid ekibinden Deniz Ceren Canlı, Ekin Berk Polat ve Gül Sena Altınkaş, daha önce İstanbul’da toplumsal cinsiyet eşitliğinden uçurtma yapımına kadar geniş yelpazede eğitimler verdiklerini belirterek, programı Türkiye geneline yaymayı hedeflediklerini vurguladılar. 

A.T. Kearney Türkiye Sorumlu Ortağı Sean Wheeler, “Social Impact - Idea Factory” yarışmasının ödül töreninde yaptığı konuşmada tüm katılımcılara teşekkür ederek başvuru yapan projelerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu belirtti. A.T. Kearney Türkiye ofisi olarak sadece iş dünyasına değil toplumsal hayata da katkı sağlamayı arzuladıklarını belirten Sean Wheeler, “Bu ödül, bu katkının ilk adımı” dedi.

A.T. Kearney Türkiye Direktörü Onur Okutur ise yaptığı konuşmada bu yarışmanın sıradan bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olmadığını belirterek, “Başvuru sahibi projelerin hepsi gerçekten kalbimize dokundu. Ödülümüzü kazanan projelerin ulaşacağı sonuçlar bizi çok heyecanlandırıyor” diye konuştu.