AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Leasing’in avantajları nelerdir?

Elif Akın

Leasing, uzun vadeli, esnek ve farklı gelir durumlarına uygun ödeme planları sunar. Kira yöntemiyle ödeme imkânı sunduğu için kuruluşların nakit birikimlerini korur.

Bu yöntem; uzun vadeli, esnek ve farklı gelir durumlarına uygun ödeme planları sunar. Ekipmanın niteliğine göre yüzde 100'e varan finansman sağlar. Kira yöntemiyle ödeme imkânı sunduğu için kuruluşların nakit birikimlerini korur. Sözleşme süresi boyunca, sabit kira ödeme garantisi verir. Tutardan bağımsız olarak, leasing sözleşmesinin ve kira ödemelerinin hangi para cinsinden yapılacağını kiracı belirler. Satınalma işlemlerinin leasing şirketi tarafından yürütülmesi, kiracıyı iş yükünden kurtarır. Birçok makine ve ekipmanda KDV, leasing’e özel yüzde 1 olarak uygulanır. Leasing şirketi, satınalma aşamasında KDV’yi peşin öder. Leasing şirketine geri ödeme taksitler halinde yapılır. Yatırım Teşvik Belgesi kapsamındaki makine ve ekipman yatırımlarında, yatırım teşviki leasing şirketine devredildiği takdirde kiralar üzerinden sadece yüzde 1 oranında KDV ödenir.

Aklease ise bu alanda faaliyet gösteren diğer şirketlerden farklı olarak yatırımcılarına bazı özel avantajlar sunar. Aklease'de yatırım projeniz nakit akışınız dikkate alarak hazırlanır. Esnek geri ödeme ve yatırım dönemini rahat geçirmeniz için ödemesiz dönem seçeneğinden faydalanma fırsatı sunulur. Yatırımlarınızdaki makine ve ekipmanların yurtdışından ithal edilmesi durumunda, ihracat kredi kuruluşlarından (Hermes/U.S. Exim gibi) size aktarılmak üzere uzun vadeli ve uygun maliyetli finansman imkânı da sağlanır.

Aklease, uzun yıllara dayanan deneyimi, uzman iş ortakları, tecrübeli kadrosu ve sunduğu yenilikçi ve uygun maliyetli leasing çözümleriyle her türlü makine-ekipman, iş-inşaat makineleri ve ticari gayrimenkul yatırımlarınızın yanında  enerji projeleri, uçak, tesis kurulumu gibi diğer tüm yatırımlarınızı güvenle yapabilmeniz için uygun koşullar yaratır. Aklease'in "Sat-Geri Kirala" ürünü Bumerang Leasing ile firmanız üzerine kayıtlı taşınır ve taşınmazlarınızı elinizden çıkarmadan ekspertiz değerinin yüzde 100'üne kadar finansman imkânı sağlar. Bumerang Leasing, firmanız üzerine kayıtlı taşınmazlar için Kurumlar Vergisi ve Katma Değer Vergisi istisnasından faydalanmanızı sağlar.

Aklease’in sunduğu uzun vadeli leasing çözümleri, banka limitlerinizi kısa vadeli ihtiyaçlarınız için hazırda bekletmenize olanak tanır.