Albaraka Sponsorlu


Albaraka Türk’ten İhracat Finansmanı Kampanyası

Turkishtime Dergi

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, Euro ve Dolar bazında avantajlı oranlar ve 6 ay ödemesiz 36 aya varan vade imkanı sunan İhracat Finansmanı Kampanyası ile ihracatın ve ihracatçıların destekçisi oluyor.

Albaraka Türk, Türkiye’yi dış pazarlara açacak yeni firmaları ekonomiye kazandırmak için sunduğu finansman imkanlarını geliştirmeye devam ediyor. Albaraka Türk bu doğrultuda Mikro İşletmeler ve KOBİ’ler için İhracatın Finansmanı Kampanyası başlattı.

Ekonominin can damarı ihracatın geliştirilmesi için güçlü adımlar atan Albaraka Türk, mevcut müşterilerinin yanı sıra ihracat yapmak isteyen KOBİ’leri ‘İhracatın Finansmanı” kampanyası ile desteklemeyi amaçlıyor. Kampanya kapsamında; Euro’da yüzde 0,34, Dolar'da yüzde 0,48 avantajlı oranlarla 6 ay ödemesiz 36 aya varan vade imkanıyla ihracatçıların dostu olmaya devam ediyor.

30 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek olan kampanyaya katılacak ihracatçılar aynı zamanda “KargomKolay.com’dan yurtdışı gönderimlerinde yüzde 50’ye Varan İndirim”, “Döviz Alım Belgesi İşlemlerinde Kur Farkı İstisnası” ve “Avantajlı Fiyatlarla Kati Poliçe İmkanı” gibi avantajlardan da yararlanabiliyor.

Ayrıca Albaraka Türk’ün Masrafsız Bankacılık anlayışı gereği İhracat Finansmanı Kampanyası’nda da ihracat bedelleri ön bilgilendirme mail bildirimleri ücretsiz olarak yapılabiliyor.

“En uygun finansman oranı ve vade seçenekleri ile ihracatçıların yanındayız”

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, “Türkiye’de faaliyete başladığımız ilk günden bu yana ihracatı ve ihracatçıyı destekledik. Ekonominin sürükleyici gücü olan ihracatın Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi ve kalkınmasında önemli bir rolü olduğunun bilinci ile bugün de ihracatın finansmanını destekleyen farklı kampanyalar düzenlemeye devam ediyoruz. Yeni kampanyamızda da uygun finansman oranı ve vade seçenekleri ile ihracatçılarımıza çözümler sunuyoruz. Halen ihracat yapan ya da ihracatla büyümeyi düşünen mikro işletmeler ve tüm KOBİ’leri bu kampanyamıza davet ediyoruz. Dış ticaret yapan firmalara Albaraka uzmanlığını ve deneyimini yaşatmak için (0216) 666 08 08 numaralı Alo Dış Ticaret hattını kurduk. Ayrıca şubelerimizdeki portföy yöneticilerimiz de diş ticaret ile ilgili oldukça donanımlı. İhracatçılarımız, bu kampanya ve dış ticarete yönelik her türlü soru ve ihtiyaçları konusunda dış ticaret uzmanlarımızdan danışmalık alabilirler.” diyerek tüm ihracatçıları İhracat Finansman Kampanyası’na davet etti.