ARGE 250


BAU Global eğitimdeki dünya markası

Elif Akın

Üç kıtada, 7 ülkede, 5 üniversite, 3 dil okulu ve 5 kampüsü ile Türkiye’nin eğitim alanındaki dünya markası olan BAU Global, öğrencilerine gerçek anlamda uluslararası bir öğrenci olma deneyimi yaşatıyor.

Kurulduğu günden bu yana atılan globalleşme adımları ile birlikte Türkiye’de bir ilk, dünyada ise öncü markalardan biri olan BAU Global, dünyanın birçok farklı ülkesinde açtığı üniversite, kampüs ve merkezlerle öğrencilerini birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyor.

İlk olarak 1998 yılında İstanbul’da eğitim hayatına başlayan Bahçeşehir Üniversitesi’nin ardından yurt dışındaki yatırımlarına hız veren BAU Global, sırasıyla ABD’nin başkenti Washington D.C.’de ABD yasalarına göre, Almanya’nın başkenti Berlin’de Alman yasalarına göre ve Gürcistan’ın Batum kentinde Gürcistan yasalarına göre diploma veren üniversiteler açarak eğitim ağını uluslararası alana taşıdı. BAU Global’in son yatırımı olan Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi ise ilk öğrencilerine 2017-2018 eğitim-öğretim yılında kavuşacak.

BAU Global eğitim ağının üyesi olan bu üniversitelerde mimarlık, sanat, işletme, tasarım, eğitim, mühendislik, sağlık bilimleri, bilişim teknolojileri, hukuk ve tıp dâhil olmak üzere birçok lisans, yüksek lisans ve doktora programı yer alırken aynı zamanda öğrencilerine birer ‘dünya vatandaşı’ olma imkânı da sağlıyor.

Yurt dışında açılan üniversitelerin yanı sıra BAU Global’in Silikon Vadisi, Toronto, Köln, Roma ve Hong Kong’da yer alan kampüslerinde öğrenciler eğitimlerinin diledikleri bir bölümünü geçirebiliyor. Yaz okullarına katılabiliyor ve mesleki anlamda kendilerini geliştirecek birçok farklı merkezi ziyaret edebiliyor. Ayrıca ABD’de Mentora DC, Almanya’da Mentora Berlin ve Kanada’da CES Toronto dil okulları ile hem Türkiye’den hem de dünyanın diğer birçok farklı ülkesinden öğrencilere dil eğitimi veriliyor.

Yüzü aşkın ülkeden 3 bin yabancı öğrenci
Öğrencilerine global bir eğitim vermek amacıyla dünyanın birçok ülkesinde kurduğu üniversite, kampüs ve merkezler ile kapılarını açan BAU Global, aynı zamanda dünyada da eğitimin çekim merkezi haline geldi. Yüzü aşkın ülkeden 3 bin yabancı öğrenciye eğitim veren BAU Global, eğitimde uluslararasılaşma konusunda dünyanın öncü kuruluşlarından biri. ABD’den Hong Kong’a, İngiltere’den Suudi Arabistan’a kadar birçok ülkeden gelen öğrenciler, BAU Global’i tercih ediyor.