ARGE 250


Öğrenciyken iş hayatını tanımak büyük fırsat

Elif Akın

Bahçeşehir Üniversitesi’nin CO-OP eğitim modeli sayesinde mezun olmadan 5 şirkette staj yapma imkanı bulan Ekonomi Bölümü 4. Sınıf öğrencisi İlyas Can Karakuş CO-OP’un faydalarını anlattı.

CO-OP’la ne zaman tanıştınız?
CO-OP ile ilk tanışmam 2014 yılında oldu ve ilk stajımı ING Bank'ta Kobi ve Ticari Bankacılık departmanında 3 aylık bir sürede tamamladım.

ING Bank’ın ardından hangi şirketlerde görev aldınız?
2015 yılında Liv Hospital Kalite ve Yönetim Departmanı’nda 5 ay süre ile Cooper olarak bulundum. Ardından Trenkwalder Turkey Finans ve Hazine departmanında 2 aylık bir stajın ardından, 2016 yazında 3 aylık süre ile Denizbank'ta Kredi ve Operasyon departman da stajımı tamamladım ve burada gösterdiğim performanstan ötürü Denizbank Viyana AG'ye gidecek olan 3 kişiden biri oldum. Son stajımı ise 9 Aralık 2016 - 1 Şubat 2017 tarihleri arasında Generali Sigorta İş Zekası ve Optimizasyon Departmanı’nda tamamladım.

CO-OP’un kariyerinize ne gibi katkıları oldu?
Henüz öğrenciyken iş hayatını ve kendimi tanıma konusunda birden fazla şirkette ve birçok departmanda staj deneyimi yaşayarak, okulda gördüğüm dersleri bu süreçlerde pratiğe dökme fırsatı buldum. Bu anlamda kariyerimi yönlendirmemde ve kendime belli bir vizyon kazandırmamda CO-OP'un bana çok büyük emekleri oldu.