ARGE250


Kışa hazır mısınız?

Turkishtime Dergi

Bir taraftan 2017’nin yazını konuşurken bir yandan da 2016’nın sonbahar-kışına hazırlanıyoruz. Sonbahar/Kış-2016 koleksiyonları bize güçlü renklerin tutsağı olacağımız, materyal tabanlı bir kışın trendlerini anlatıyor, hazır olun!

 

YAZI Bağlan Keskin

 

Moda haftaları geride kalırken podyumdan aldığımız ilhamı aklımızın bir köşesine kodlayalım. Sonra da şehirlerde defilelerini yapan markaları izlemeye gelenlere gözümüzü çevirelim. Podyum trendleriyle gündelik hayatın birleştiği nokta olan moda haftalarının sokak stilleri, bu kışa hazırlanmak için ambarımıza neler stoklamamız gerektiğini söylüyor!

 

Zümrüdün değeri

Yeşilin her tonunu meşhur ettiğimize ve sıra ona geldiğine göre kasalarımızı açabiliriz. Zümrüt yeşili geleneksel bir renk. Biraz mesafeli durmamız boşuna değil. Çok akılda kalıcı olmasına rağmen sizi cıvıl cıvıl da göstermiyor. Soğuk bir renk. Minimal çizgimizde güvenle kalmamız da garanti. Genelde ceketlerde göreceğimiz yeşilin bu tonunu aksesuarlarda da kullanmak yakında çok gündelik olacak. Kendini daha özel hissetmek isteyenler, zümrüt yeşili takımlara bir göz atmalılar.

 

Okula dönüş

Lisedeki kravatınızı hatırlıyor musunuz? Bu kış okula hazırlandığınız sabahları çok anacaksınız. Çünkü ekose bütün heybetiyle geri döndü. Verdiği klasik hissiyatın yanında “okullu” olma duygusu da tam bir gençlik aşısı görevi üstleniyor. Blazer’lar, takımlar ve gömlekler büyük ekoselerle çok daha güzel.  Kışın en popüler baskısı olacak.

 

“Keşke havalar ısınsa” tribi

Sizde her mevsimde diğerini özleyenlerden misiniz? Yaz sıcağında kartopu oynamak istiyorsanız sizin bir probleminiz yok rahat olun. Moda da aynı sıkıntıyı yaşıyor. Bu kış yaza olan özlemimizi bir ilkbahar/yaz trendi olan çiçek baskılı ince kravatlar, cep mendilleri aracılığıyla gideriyoruz.

 

Sıcak bir şeyler içmek tek yol değil!

Kışın ortasında kimse hasta olmak istemez. Hele boğaz ağrısı, acıdan konuşmamak sosyal olarak can sıkıcı. Girdiğiniz ortamda arzulanır olmayı istiyorsanız ve hastalıktan da korkuyorsanız boğazlı kazaklara, şal yaka hırkalara sarılın. Geçen kış da boğazlı kazaklar en yakın arkadaşımızdı. Belki bizi biraz fazla boğmuşlardır. Ama bu kış ellerini biraz gevşetiyorlar. Vitrinlerde daha geniş yakalı kazaklar bulacağız.

 

Küçük kürkler

Orijinaline kesinlikle karşıyız! Sahte olduğu müddetçe mantolarınızın yakasından eldivenlerinize kadar kürklere bürünebilirsiniz. Koyu tonları tercih ederken kürk konusunda artık abartıya kaçmadığımızı da hatırlatmak gerek.

 

Post-it

Koyun postlarının ne kadar sıcak tuttuğunu tahmin bile edemezsiniz. Kürklere nazaran daha erkeksi bir dünyada bizimle. Dışı süet, kadife ya da denim ceketlerin içlerinden çıkan taşan bu yumuşaklık üşümenize engel olmasının yanında kışın spor görünmenin de anahtarı.

 

Biraz hareket

Sezon hareketliliği sadece kışın şort giyip yazın bot giymek değildir. Hareketli ceketlerle de bunu sağlayabilirsiniz. Sloganlı bomber’lar ya da çocukluk anılarını üzerinde taşıyan kısa ceketler! Kalın, büyük harfler ve renkli semboller sokağı bir oyun alanına döndürebilir. Neden dışarıda kalasınız?

 

Karakter kazaklar

Hava çok soğuk değil küçük bir kot ceket işinizi görecekse ama yine de havalara güvenmiyorsanız kalın, bol, neşeli kazağınızı kullanmanın zamanı. Bu kış yine kendi karakteri olan kazaklar ön planda. Hatta galiba istediğiniz gibi ördürmek en iyisi!

 

Keçe devri geri geldi

Materyallerin ön planda olduğu bir kışın geleceğini söylemiştik. Kürk, süet, kadife, post ve dahasının yanında keçe şapkalar, keçeden oversize üstler geldikçe gelecek. Şehrin içinde Alp Dağları’nda gibi görünmek hiç bu kadar cool olmamıştı emin olun.

 

Elleriniz çatlamasın

Kış mevsiminde şıklığınızı tamamlayacak en önemli aksesuar eldivendir. Deri eldivenler cool ve vintage olsa da akıllı telefon çağında 'touchable'(el yakmayan) yün eldivenler kesinlikle daha kullanışlı. Tercih sizin. Deri eldiven takıntısı birkaç sezon öncesinde kaldı. Önemli olan ellerimiz çatlamasın!