ARGE 250


KAGİDER'in yeni başkanı kim oldu?

26 Mayıs 2015’te KAGİDER merkezinde gerçekleştirilen KAGİDER’in 7. Olağan Genel Kurulu Toplantısı sonucunda, Sanem Oktar Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

KAGİDER 7. Olağan Genel Kurul’unda 2015-2017 Dönemi KAGİDER Yönetim Kurulu belirlendi. Yeni yönetim kurulunda Sanem Oktar, Şila Gök, Şule Yüksel, Emine Perviz Erdem, Bahar Kayserilioğlu, Gamze Cizreli, Zehra Güngör, Servisîmin Cömert Birced ve Devrim Erol asil üyeler olarak yer aldı. Aynı gün gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında Servisîmin Cömert Birced Sayman, Zehra Güngör ve Şila Gök Başkan Yardımcısı olurken, Sanem Oktar, 2015-2017 Dönemi KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Yeni başkan Oktar, 2015 – 2017 yönetim dönemi hakkında şöyle konuştu:

“Bugün burada, kadının değiştirme gücüne inanan bir ekip olarak biraradayız. KAGİDER’de birikimin ve deneyimin devamlılığını sağlamak, projelerin aksamadan sürdürülmesine destek olmak için Yönetim ekibimiz hem bir önceki yönetim kurulu ekibinden, hem de yeni gönüllülerden oluşuyor. Yönetim ekibimizin sahip olduğu farklı deneyimleri ile birbirini tamamlayan yapısının KAGİDER’i daha da ileriye götüreceğine inanıyoruz. Hedefimiz daha katılımcı bir yapı ile kadın dilini kullanarak temel misyonumuz olan kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini artırmaya yönelik projelere imza atmak. KAGİDER’in yeni yönetim kurulu olarak kadının sosyal ve ekonomik hayatın her alanında olmasını savunmaya devam edeceğiz.KAGİDER girişimcilik kültürünün değeri, barındırdığı dinamizm ve sivil alandaki özgün duruşu ile gündemden hep bir adım önde olmaya devam edecek. İki yılın sonunda daha odaklı projeler ile bölgesel fark yaratmak, girişimcilik konusunda hem yapısal hem de finansal olarak kadınlara yol göstermek, kadın istihdamını arttırmaya yönelik projeler geliştirmek, gençlere odaklanmak, Anadolu’daki kadın dernekleri ile kucaklaşmak, kadın istihdamı ve girişimciliğine yönelik envanter çalışmaları, araştırmalar yapmak, içerik üretmek ve kadınlar arasında teknoloji kullanımını yaygınlaştırmak hedefindeyiz. KAGİDER’in üstlenmiş olduğu W20 başkanlığı sırasında bize verilen bu sorumluluğu ve tarihi fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeyi hedefliyoruz.KAGİDER’in tam eşitlik vizyonuna umut dolu gözler ile bakıyor, daha da büyük işleri gerçekleştirmek için cesur bir yürekle çalışmaya devam ediyoruz. Tüm yeni dönem Yönetim Kurulu Üyeleri’ne başarılar diliyorum.”