ARGE 250


Erkek giyiminde 2017 trendleri

Turkishtime Dergi

 

 

Kış gelir gelmez yine yazı özledik değil mi? Fazla canınız sıkılmasın. Moda dünyası bizim için 2017 yazının trendlerini çoktan düşündü. Peki önümüzdeki yazın trendleri neler?

 

 YAZI Bağlan Keskin

 

Sonunda kış geldi ve şimdiden yaza dair tatil planları yapmaya başladık. Her mevsim diğerini özleyenlerdenseniz, size ilaç gibi gelecek haberlerimiz var. İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonları yazdan bu kışa yaptığımız en büyük hazırlıktı. Defilelerden ve sokak stillerinden arta  ise önümüzdeki yaz neler giyeceğimizdi. Belki yaza kiminle, nerede, ne yapıyor olacağımızı bilmiyor olabiliriz ama en azından ne giyeceğimizi biliyoruz.

armani

Doğa adamları

Bir süredir burun kıvırdığımız yanları cepli bol pantolonlar geri döndü, evet. Üstelik sadece bu kadar da değil. Sanki uzun bir patika yürüyüşüne çıkmışsınız gibi bel çantaları, yürüyüş sandaletleri, aşırı fonksiyonlu sırt çantaları da buna dahil. Prada, Nasir Mazhar defileleri bu doğa adamının en büyük kanıtları.

 

90’lar her daim

Doksanlar takıntılı olduğumuz bir dönem. Herkesin etkilendiği bir yanı kesinlikle vardır. Popüler kültürün klasikleşmesinin en önemli yılları olsa da bu dönem belki de kişiselleşen modanın en belirgin olduğu zamanlar. 90’larda sokaklarda herkes eşofman takımı giyiyordu. Yaz trikoları, tişörtler hep içerideydi. Önümüzdeki yaz da 90’lara uğrayacağız rahat olun.

 

Omuzlar daha da geniş

Kim geniş omuzlu erkekleri sevmez ki? Artık şimdi daha da üçgenleşme zamanı. Hem de spor salonlarında saatler harcamadan. Demna Gvasalia’nın Balenciaga defilesinde yaptığı devrimden sonra vitrinlerde bulamama ihtimaliniz yok.

 

Sportswear şu sıralar ölümsüz

Hayat biçimiyle modanın birbirine karışması alışık olmadığımız bir şey değil. Sağlıklı yaşamın pompaladığı sportswear, couture markaların işbirlikleriyle önümüzdeki yaz da bizimle.

 

Kısa paçalar

2017 yazı, 70’lerden beri güzel bacaklarını saklayan erkekleri sevindirecek çünkü ekstra kısa şortlar geri geldi. Tabii ki trend diye herkesin buna uymasını beklemiyoruz, hatta istemiyoruz da. Ancak renkli kısa şortları görmeye hazır olun.

 

Favori renk

Hermes, Gucci ve Alexander McQueen’den anladığımız kadarıyla kadınların vitrinini fazla fazla ele geçiren sarı, kıştan sonra bizi bekliyor. İkinci seçenek ise

 

Belden bağlı

Ceketleri belinize bağlamak fazla sokak kültürü gibi geliyorsa doğru yerdesiniz demektir. Moda ve gerçek stil sokakta çünkü. Rahat ve gösterişli görünmenin en kolay yöntemlerinden birisi bütün look’u üzerinde taşımaktır. Bu yüzden ceketleri çıkarıp asmayın. Belinize bağlayın.

 

Marine’den şaşmayın

Dergilerin trend sayfalarında her zaman yerini alan marine teması yine bizi bekliyor. Neden vazgeçemiyoruz derseniz hemen söyleyelim, çünkü o artık bir klasik.