ARGE 250


Kanyon’un yeni stratejisi

Barış Soydan

Kanyon’da geçen yıl mağaza karması ve yeme-içme mekanları yenilendi, bu arada DOT Tiyatrosu açıldı. Yenilikler 2016’da devam edecek. Kanyon Genel Müdürü Cem Eriç anlattı...

 

cem eric

Harvey Nichols, Vakko, Max Mara, GAP, Marks Spencer, Massimo Dutti, Machka gibi sektörün en önemli oyuncularının mağazalarına evsahipliği yapıyoruz. Dönemsel olarak açılan pop-up mağazalarda ise sezonun en yeni parçalarını ve yeni markaları moda tutkunları ile buluşturuyoruz.

Cem Eriç sektörün deneyimli yöneticilerinden biri...Kanyon'un proje aşamasından itibaren içinde...10 yılı geride bıraktı. Eriç'e “Kanyon'un iddiası nedir diye sorduk?” “Harvey Nichols, Vakko, Max Mara, GAP, Marks & Spencer, Massimo Dutti, Machka gibi sektörün en önemli oyuncularının mağazalarına evsahipliği yaparken, her yaşa ve zevke hitap eden mağaza seçkisi ile de modanın nabzını tutuyoruz. Dönemsel olarak açılan pop-up mağazalarda ise sezonun en yeni parçalarını ve yeni markaları moda tutkunları ile buluşturuyoruz” dedi. Devamını ve Kanyon'un gelecek planlarını Turkishtime'a anlattı.

Kanyon'un marka karması nedir? Bu karma nasıl oluşturuldu? Önümüzdeki dönemde yenilikler görecek miyiz?

Daha açılmadan evvel Kanyon’un bir yaşam merkezi olması hayal ediliyordu.  Misafirlerimizin Kanyon’a geldiklerinde ihtiyaçları olan birçok şey için burada çözüm bulabilmeleri amaçlanmıştı. O sebeple misafirlerimiz için marka karmamızda giyimden, teknolojiye, kozmetikten, yeme- içmeye, eğlenceden, spora ve kültür- sanata pek çok alan oluşturmaya devam ediyoruz. Örneğin son zamanların en çok konuşulan mekanı ve Kanyon’un yeni buluşma noktası Escale, yarattığı farklı lezzetler ile adından söz ettiren Can Oba’nın sadece tatlı servisi yaptığı yeni mekanı Can Oba Tatlıları ve Türkiye’de çağdaş tiyatronun gelişmesine büyük katkıları olan DOT’un bundan sonra Kanyon’da olması misafirlerimiz arasında oldukça heyecan yaratan gelişmelerden oldu. Önümüzdeki dönemde de bu anlayışımız devam edecek.

Kanyon'u 10 yıl önce yaşam merkezi olarak konumlandırdınız. Bu konumlama bugünkü ortam için de geçerli mi?

Elbette geçerli. O dönem ortaya çıkardığımız sokak konsepti bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimiz. Konut, ofis ve alışveriş merkezinden oluşan Kanyon, aslında hayatın tüm yönlerine dokunuyor, yaşamı dolduran tüm unsurlar arasında bir sinerji yaratıyor ve müşteri deneyimini bir üst seviyeye çıkartıyor. Kanyon, sadece alışveriş yapılan bir yer değil... Yaratıcı ve özgün etkinlikleri, tercih edilen restoranları, sineması, spor salonu ile yaşayan sosyal bir ortam. Kanyon olarak sanat hep odak noktamızda oldu. Bugüne kadar pek çok konser, sergi ve etkinliğe evsahipliği yaptık.

Rekabeti yönetme tüyolarınız var mı?

Artık mobil aplikasyonlar günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. O yüzden biz de Kanyon misafirlerinin yaşamını kolaylaştırmak için Kanyon mobil aplikasyonun yanı sıra sağlıklı yaşama dair her şeyi bünyesinde barındıran Kanyon Fit ve artırılmış gerçeklik teknolojisi ile çalışan, baloncukları patlatan herkese hediye ve indirimler sunan We Bubble  gibi uygulamaları hayata geçirdik. Mobil uygulamalar ile birlikte Kanyon misafirlerine ücretsiz Wi-Fi imkanı sunan Kanyonline ile mobil internet deneyimini kesintisiniz yaşamalarını sağlıyoruz.

2016'nın gündem maddeleri neler olacak?

2015 bizim için oldukça hareketli bir yıldı. Birbirinden farklı birçok etkinliğe; sergiye, konsere ve açılışa evsahipliği yaptık. Bu yıl mağaza karması, yeme-içme mekanları ve yeni açılan DOT Kanyon’da Tiyatrosu ile Kanyon’da yenilikler yılı oldu. Bu değişimin çok kısa bir sürede pozitif etkilerini gördük. Önümüzdeki yıl da bu pozitif etkinin süreceğine inanıyoruz. Bundan sonrası için de hedefimiz bu başarıyı artırarak devam ettirmek.